Umgebung

W sąsiedztwie Hotelu Europa znajdują się liczne atrakcje turystyczne: 

- starówka elbląska pełna urokliwych kamieniczek 
- Brama Targowa z XIII wieku 
- Katedra Św. Mikołaja z XIII wieku 
- Centrum Sztuki Galeria EL- podominikański XIII- wieczny kościół, w którym obecnie mieści się galeria sztuki współczesnej 
- muzeum elbląskie 
- piękny Park Krajobrazowy Bażantarnia położony na obszarze 369 ha 

Największe jednak atrakcje turystyczne znajdują się w niewielkiej odległości od Elbląga.
Dlatego więc Elbląg jest wspaniałą bazą wypadową do różnych ciekawych miejsc.

Zatrzymując się w Hotelu Europa warto odwiedzić piękne i urokliwe zakątki: 

  • Malbork- jedna z największych w Europie średniowiecznych twierdz.
  • Frombork- wspaniała gotycka katedra, w której znajdują się XVII-wieczne organy, muzeum M. Kopernika, wieża wodna, planetarium i szpital św. Ducha, gdzie mieści się dział historii medycyny.
  • Suchacz- miejscowość położona nad Zalewem Wiślanym u podnóża Wzniesienia Elbląskiego wyróżniająca się walorami krajobrazowymi, klimatycznymi i przyrodniczymi.
  • Tolkmicko- miejscowość położona na Zalewem Wiślanym- zabytki: gotycki kościół św. Jakuba w kształcie trzynawowej bazyliki i XIV-wieczna baszta.
  • Mierzeja Wiślana- wąski skrawek lądu pomiędzy Bałtykiem a Zalewem Wiślanym- to piękne, półdzikie plaże i najwyższa wydma półwyspu ( 49 m n.p.m. ).
  • Kanał Ostródzko- Elbląski- jeżeli mamy zamiar przeżyć niezwykłą podróż na pokładzie statku, który w pewnej chwili porusza się po trawie. Jest to jedyny na świecie zabytek techniki tej klasy. Statek pokonuje wzniesienie dzięki systemowi śluz i pięciu pochylni.


Co roku tysiące turystów przemierza ten szlak na pokładzie niewielkich stateczków podziwiając faunę i florę jeziora Drużno oraz nietypowe rozwiązania techniczne systemu śluz i pochylni powstałych w XIX wieku. 

W Elblągu i jego okolicach każdy znajdzie coś ciekawego.

Miłośnicy zabytków - zabytki, wędkarze - wody pełne ryb, miłośnicy przyrody - rezerwaty leśne, ornitologiczne i zwierzęce, miłośnicy uprawiania żeglarstwa znajdą wspaniałe akweny, a zwolennicy leniuchowania- piękne plaże, na których znaleźć można okruchy bursztynu.

Jeżeli dodać do tego dogodne połączenia drogowe, kolejowe i wodne z najbliższymi miejscowościami oraz przemiłą atmosferęHotelu Europa- Elbląg jawi się jako wakacyjne Eldorado. 

Zapraszamy.

online
buchen
Starówka NocąStarówka Nocą
Kanał ElbląskiKanał Elbląski
LatarniaLatarnia
MalborkMalbork
Nadmorskie PlażeNadmorskie Plaże